Sesje zdjęciowe Warszawa

fotosceny

Pamiątka ze ślubu i wesela w postaci fotografii to coś, na co decyduje się niemalże każda para młoda. Uwieczniając ten wyjątkowy dzień na zdjęciach, mogą oni bowiem wracać do niego, kiedy tylko przyjdzie na to ochota, odwołując się nie tylko do własnych wspomnień, ale też utrwalonych na fotografiach momentów. Relacja z ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego to jednak nie wszystko, co mam do zaoferowania przyszłym małżonkom. Proponuję również realizację krótkiej sesji zdjęciowej w dniu ślubu, a także atrakcyjne pakiety obejmujące plenerowe sesje narzeczeńskie czy prezentacje multimedialne. Jesteście z Warszawy lub okolic? Zachęcam do kontaktu!

 

Wyjątkowe sesje zdjęciowe — relacja z imprezy, plener i nie tylko

Moja główna oferta dotycząca realizacji fotografii ślubnej ujęta jest w trzy główne pakiety: I, II i III, które różnią się między sobą przede wszystkim czasem trwania usług — im więcej czasu mam z Wami przyjemność spędzać na fotograficznym planie, tym więcej materiału z niego powstaje. Samą zawartość możemy dopasować do Waszych indywidualnych potrzeb w zależności od Waszych preferencji. Czy to będzie pełny zakres, od przygotowań pana i panny młodej, przez błogosławieństwo rodziców i ceremonię ślubną, po zabawę weselną do białego rana, czy też kameralna ceremonia w górach, połączona z uroczym plenerem. Myślę, że każdy z Was znajdzie to, co najbardziej mu odpowiada. Wyjątkowe sesje zdjęciowe w Warszawie, ale nie tylko! Zachęcam do sprawdzenia mojej oferty!

Pakiety ślubne i opcje

Pakiet I

ceremonia ślubna, przyjęcie weselne

     7 godzin fotoreportażu

 200 zdjęć po profesjonalnej edycji

pendrive w eleganckim etui

50 wydrukowanych odbitek

prywatna internetowa galeria zdjęć

fotoalbum 20x20cm, 20 stron

Pakiet II

ceremonia ślubna, przyjęcie weselne

  10 godzin fotoreportażu

300 zdjęć po profesjonalnej edycji

pendrive w eleganckim etui

100 wydrukowanych odbitek

prywatna internetowa galeria zdjęć

fotoalbum 30x30cm, 20 stron

Pakiet III

przygotowania, ceremonia ślubna,przyję-

cie weselne, krótka sesja w dniu ślubu

  12 godzin fotoreportażu

400 zdjęć po profesjonalnej edycji

pendrive w eleganckim etui

150 wydrukowanych odbitek

prywatna internetowa galeria zdjęć

fotoalbum 30x30cm, 20 stron

2x fotoalbum 20x20cm, 20 stron

opcja A

3 godzinna sesja

narzeczeńska

50 zdjęć

opcja B

5 godzinna sesja

plenerowa

80 zdjęć

opcja C

fotoalbum/

fotoksiążka/

dreambook

opcja D

prezentacja multimedialna

Informacje w pytaniach i odpowiedziach

Jaki zakres godzin obejmuje moja usługa?

Praca jaką wykonuję kierowana jest moją pasją – do obrazów, świata, ludzi. Uważam, że praca i pasja, to najlepsze z możliwych połączeń – buduje najsilniejsze zaangażowanie, które z kolei przekłada się na wynik pracy, a zadowolenie klienta z końcowego efektu, to dla mnie największa satysfakcja.

Czym wyróżnia się moja oferta?
Nie ograniczam się wyłącznie do konkretnych sztampowych rozwiązań, ścieżek, stylów pracy czy wykorzystywanych technik. Daje mi to ogromną swobodę w dostosowaniu oferty do indywidualnych potrzeb klienta, pozwalając przy tym na bardzo dużą kreatywność i wykorzystanie w pełni całego mojego doświadczenia. W każdym przypadku stosuję rozwiązania, zdobyte w różnych obszarach fotografii, dążąc do tego, aby tworzone przeze mnie obrazy były oryginalne, indywidualne i nieszablonowe.

Jaki zakres godzin obejmuje moja usługa?
Nie ograniczam się do z góry zdefiniowanych godzin pracy. Ofertę dostosowuję zawsze ściśle do indywidualnych potrzeb klientów. Często się zdarza, że ustalony harmonogram rozszerzamy już w trakcie samego wydarzenia (fotoreportażu czy sesji), kiedy pojawiają się nowe pomysły czy zmieniają się okoliczności. Zamieszczone powyżej pakiety są zakresem przykładowym.

Jak kalkulowany jest koszt usługi?

Na koszt usługi składa się czas trwania reportażu/sesji oraz liczba zrealizowanych zdjęć, które po profesjonalnej edycji przekazywane są klientowi. Dodatkowe - opcjonalne koszty, to przygotowanie fotoksiążki/fotoalbumu i/lub prezentacji multimedialnej, zawierających wybrane zdjęcia.

Czy wymagane jest podpisanie umowy, jakie są terminy i struktura płatności?

Tak, umowa jest wymagana - dla komfortu obu stron oraz umożliwienia w pełni profesjonalnej realizacji usługi. Umowa jednoznacznie podsumowuje w jednym miejscu wszelkie ustalenia zakresu, szczegółów  miejsc, dat, godzin, kontaktów oraz wszystkich dodatkowych ustaleń.
W momencie podpisywania umowy wymagana jest zaliczka w wysokości 20% kosztów całej usługi, 40% jest płatne w terminie 7 dni od ceremonii ślubu, pozostałe 40% po przekazaniu klientowi gotowych produktów.

Czy wymagane jest wcześniejsze spotkanie z fotografem?

Zdecydowanie warto :) To najlepsza okazja do wzajemnego poznania się, omówienia wszelkich szczegółów, oczekiwań i możliwości, zapoznania się bezpośrednio z portfolio, stylem, osobowością fotografa, przedstawienia swoich pomysłów, omówienie scenariuszy. Fotograf będzie Wam towarzyszył przez kilka - kilkanaście najważniejszych godzin Waszego życia - budowa ciepłych i efektywnych relacji od samego początku, jest zdecydowanie istotna.

W jakim terminie klient otrzymuje zdjęcia?

W terminie 1-2 tygodnie od realizacji sesji, wykonany materiał przekazuję klientowi w celu wyboru zdjęć najlepszych, które będą poddane fotoedycji. Po otrzymaniu potwierdzonego wyboru, gotowe, wyedytowane zdjęcia, przekazuję w terminie 1-1,5 miesiąca.

W jakim formacie/nośniku klient otrzymuje zdjęcia?

W podstawowej wersji, wszystkie gotowe zdjęcia przekazuję w postaci elektronicznej - na nośniku pendrive (np. z grawerunkiem imion i daty uroczystości), umieszczonym w eleganckim etui, ze specjalnie zaprojektowanymi, dedykowanymi foto-okładkami. Zdjęcia przekazuję w formacie JPG, w dwóch rozdzielczościach - pełnej oraz pomniejszonej do rozmiarów najlepiej nadających się do oglądania na urządzeniach multimedialnych (ekran komputera, tablet, komórka, telewizor), bądź umieszczania w internecie.

Nośnik pendrive jest zawarty w cenie usługi. Dodatkową opcją jest możliwość realizacji fotoksiążki/fotoalbumu oraz prezentacji multimedialnej, zawierających wybrane zdjęcia.

Na życzenie, wybrane zdjęcia udostępniam bezpłatnie jako galerię internetową w 'Strefie Klienta' na niniejszym portalu. Dostęp do galerii chroniony jest hasłem.

W jakim zakresie edytowane są zdjęcia?

Wszystkie zdjęcia, wstępnie koryguję w zakresie podstawowym (balans bieli, poziom ekspozycji, kontrast, nasycenie) i przekazuję klientowi do wyboru zdjęć najlepszych. Te z kolei poddaję dodatkowej profesjonalnej obróbce fotograficznej uwzględniającej wszystkie zasadnicze parametry obrazu - przede wszystkim: wyostrzanie, rozmywanie, odszumianie, wyrównanie/wzmocnienie tonalności, kadrowanie, lokalne rozjaśnienia/przyciemnienia, usuwanie drobnych artefaktów, retusz twarzy przy portretach, 'otwieranie' zamkniętych oczu, wzmocnienie klimatu zdjęcia, tworzenie alternatywnych wersji kolorystycznych - zdjęć w sepii, czarno-białych, usuwanie wad optycznych obiektywu - aberracji chromatycznych i zniekształceń optycznych, itp. Na życzenie realizuję także prace z zakresu fotomontażu, np. usunięcie przypadkowego przedmiotu bądź osoby z kadru.

W jakich miejscach realizowane są sesje?

Sesje zdjęciowe, zarówno fotoreportaż z uroczystości jak i sesje plenerowe, realizuję w całym kraju oraz za granicą - praktycznie w dowolnym miejscu. Jestem otwarty na każdy pomysł :)

Kiedy rozpoczęła się moja przygoda z fotografią?
Moja przygoda z fotografią trwa już od ponad 15 lat,

Co najbardziej lubię w swojej pracy?
Najbardziej ze wszystkiego chyba lubię zmienność - to, że każdy fotoreportaż czy sesja jest inny, bo inni są ludzie, miejsce, czas czy choćby pogoda. Bardzo lubię improwizowanie i traktowanie pracy jak przygody, kiedy klienci znakomicie się bawią – niezależnie czy jest to przyjęcie ślubne czy sesja w plenerze, najważniejszy jest luz i świetna zabawa. Bardzo lubię łączenie pracy z podróżami, realizację sesji w nowych miejscach i warunkach. Ale nade wszystko lubię pracę z ludźmi – lubię czuć, że trzymając aparat jestem bardziej kimś dobrze znanym, z kim ludzie dobrze się czują i bawią, niż osobą kompletnie obcą. Kiedy wszyscy są na ludzie i nie pozują – uwielbiam utrwalać naturalne emocje i zachowania.

Na jakim sprzęcie pracuję?
Pracuję na profesjonalnym sprzęcie Nikona – lustrzanka z pełną i dużą matrycą, obiektywy Nikona oraz obiektywy Sigma serii Art. Dodatkowo, w zależności od warunków, wykorzystuję bezprzewodowe oświetlenie sztuczne – w celu doświetlenia sceny bądź wykreowania specyficznego klimatu.

Dlaczego odpowiednie zaplecze techniczne jest tak ważne?
Z jednej strony wymagana jest najwyższa jakość sprzętu po to, aby końcowy efekt był na najwyższym poziomie. Z drugiej strony kluczowa jest niezawodność sprzętu i jego odporność na różne spotykane warunki pracy. Bardzo istotna jest idealna znajomość posiadanego sprzętu – w czasie pracy nie ma czasu na przypominanie sobie jak dotrzeć do jakiejś funkcji czy opcji – sprzęt musi być niemal jak dodatkowa część ciała fotografa.

W jakim składzie realizuję usługę?
Usługę realizuję w większości przypadków samodzielnie, czasem – w zależności o okoliczności, posługując się ewentualnie asystentem. Na życzenie klienta zawsze jest możliwość realizacji zdjęć przed dwóch fotografów (np. w celu realizacji tych samych ujęć z dwóch różnych perspektyw jednocześnie), jakkolwiek jest to opcja oczywiście droższa, wymagająca pracy dodatkowej osoby.
Wykonane przeze mnie zdjęcia edytuję i opracowuję również samodzielnie - zdecydowanie wolę być odpowiedzialny za moją pracę w każdym jej aspekcie oraz reprezentować mój własny, autorski styl.

Jak ubieram się na wesele?
Na wesele zawsze ubieram się elegancko – jest to przecież bardzo ważna uroczystość. Staram się, aby moje ubranie nie wyróżniało się na tle gości i też nie kolidowało z przyjętą formą danego wydarzenia. Ze względu jednak na fakt, że charakter pracy fotografa to m.in. noszenie często ciężkiego sprzętu i stosunkowo duża ruchliwość, aby uwieczniać sceny z różnych miejsc i perspektyw – najczęściej zostawiam marynarkę na boku, aby mieć znacznie większą swobodę pracy.

Czy posiadam uprawnienia do fotografowania w kościele?
Tak, posiadam odpowiednie zezwolenie oraz personalny identyfikator.

Czy zrealizuję dla Ciebie sesję zagraniczną?
Zdecydowanie TAK. Pojadę z Wami w dowolne miejsce za granicą - jakie sobie tylko wymarzycie i wybierzecie. Podróże w celach fotograficznych to zdecydowanie moja ulubiona forma pracy.

Jakie miejsca Pary Młode najczęściej wybierają na sesje plenerowe?
Bardzo, bardzo różne ;) To zdecydowanie zależy od indywidualnych preferencji pary. Często są to miejsca związane z ich wcześniejszymi emocjami – np. tam gdzie się poznali bądź gdzie został wręczony pierścionek zaręczynowy. Często są to miejsca wymarzone – np. podróż do miejsca w którym jeszcze nie byli. Najczęściej są to tereny pozamiejskie – morze, góry, las, miejsca romantyczne, choć równie często zdarzają się sesje w miastach – tu najczęściej sesje zagraniczne.

Jaki jest styl mojej pracy?

Mój styl pracy określiłbym jako reporterski z połączeniem improwizacji i artystycznego spojrzenia.

Języki obce, którymi się posługuję.
Język angielski, włoski, podstawowy czeski oraz naturalnie polski.

Czy jestem w stanie spersonalizować usługę na Wasze życzenie?
Zdecydowanie TAK. Zawsze jestem otwarty na rozmowę i wsłuchanie się w Wasze potrzeby i pomysły. W końcowym efekcie Wasza satysfakcja zawsze jest również satysfakcją moją. Nie za bardzo lubię szablony, standardy i sztampę – bo to zawsze ogranicza kreatywność.

Jak radzę sobie w trudnych warunkach pogodowych?
Naprawdę trudne warunki pogodowe w moim pojęciu występują wtedy, gdy kompletnie leje deszcz lub jest fatalnie zimno. W obu przypadkach jest to przede wszystkim niekomfortowe dla Was i jeśli coś takiego się wydarza, wówczas sesję trzeba przenieść na inny termin/godziny.
Pozostałe trudne warunki, jak mżawka, chmury, silny wiatr.. zawsze staram się wydobyć z takich warunków silne strony i potraktować taką pogodą jak niepowtarzalną okazję do stworzenie czegoś specjalnego i oryginalnego. Słońce i bezchmurne niebo to zawsze piękne tło, ale kiedy wydarza się coś wyjątkowego, to może to wnieść do końcowych obrazów niepowtarzalny i niespotykany efekt.

Czy słabe oświetlenie jest mnie nas przeszkodą?
Słabe oświetlenie najczęściej nie jest dużą przeszkodą, aczkolwiek może mieć rzecz jasna wpływ na realizowane zdjęcia. Przykładowo, ciemny kościół w którym ksiądz nie wyraża zgody na użycie światła błyskowego – wówczas zdjęcia trzeba wykonywać na wyższych czułościach, co ma wpływ na tonalność rejestrowanych kolorów, spadek ostrości oraz dodatkowe szumy w obrazie. Jakkolwiek nawet w takich warunkach, nowoczesny sprzęt z pełną i dużą matrycą zapewnia bardzo dobre efekty.

Co zabrałbym na bezludną wyspę?
Aparat analogowy i bardzo duży zapas analogowych filmów. Poza tym całą stertę książek i teleskop do obserwacji nieba ;)

Moje pasje?
Fotografia. Podróże. Muzyka. Kultura. Języki. Najchętniej jak wszystko jest ze sobą nieco wymieszane ;)