top of page

Fotografia kulinarna · Fotografia produktowa

zdjęcia potraw i napojów, zdjęcia artykułów spożywczych dla branży gastronomicznej, dla restauracji, barów, producentów, do reklamy, kart menu, na strony internetowe

fotosceny

Każdy z nas uwielbia jeść, a nic tak nie zachęca jak smakowity i estetyczny widok produktu czy dania. Sztuka fotografii kulinarnej nie należy do łatwych - wymaga świetnej znajomości techniki fotografii oraz dużego doświadczenia. Nie wystarczy, że sam fotografowany obiekt wygląda zachęcająco i smakowicie - kluczowe jest oddanie tego wrażenia w obrazie. W tym przypadku obraz to kompozycja, kadr, kolor, głębia ostrości i oświetlenie - wszystko dobrane tak, aby jeden rzut oka oglądającego skusił go i przekonał do wysokiej jakości i walorów oglądanego na zdjęciu produktu, który powinien wyglądać świeżo i atrakcyjnie.

Fotografia kulinarna - by Fotosceny

Sposób realizacji zdjęć i prezentacji produktów zawsze ściśle dopasowuję do wymagań klienta, przedstawiam mu możliwości i opcje, konsultuję pomysły. Zdjęcia potraw praktycznie zawsze wykonuję na miejscu - w restauracji, w barze - ze względu najkrótszą drogę od kucharza na stół mojego mobilnego studia, bo potrwa musi na zdjęciu wyglądać świeżo i soczyście, dokładnie tak, jak ją otrzymuje klient restauracji czy baru. W przypadku potraw/napojów gorących kluczowe jest, aby zdążyć uchwycić na zdjęciu subtelny dymek pary, podkreślający temperaturę produktu. W przypadku potraw/napojów zimnych, mrożonych - kluczowe jest uchwycenie zmrożonej powierzchni naczynia, w którym jest podawane.

Sposób obrazowania potraw na zdjęciu musi być spójny i dopasowany do stylu prezentacji wszystkich produktów, aby tworzone prezentacje były profesjonalne i przekonywujące klientów, niezależnie, czy oglądają produkty w karcie menu, na stronie internetowej czy w innego rodzaju publikacji. Gotowe produkty na talerzach, napoje, desery, mogą być ukazywane z różnych perspektyw - dokładnie z góry, z boku, z ukosa, mogą być pokazywane w całości lub tylko częściowo, ze zmniejszoną głębią ostrości w obrazie - akcentując wybrane elementy potrawy czy napoju.

Fotografia kulinarna - by Fotosceny

Zapraszam do skorzystania z mojej oferty fotografii kulinarnej. Gwarantuję krótkie czasy realizacji oraz zdjęcia na najwyższym poziomie. Zapraszam do kontaktu w celu indywidualnej wyceny i ustalenia terminu sesji.

Poniższy przykład to seria zdjęć do katalogu/menu zrealizowany dla restauracji "Klimaty Południa" w Krakowie:

bottom of page