top of page

Sesja ślubna za granicą

fotosceny

Plener ślubny · Reportaż ślubny 

Fotograf Ślubny

Marzysz o doskonałym plenerze ślubnym? Wraz ze swoją drugą połówką jesteście związani emocjonalnie z miejscem leżącym za granicą Polski? A może po prostu podoba Ci się atmosfera jakiegoś miasta w Europie lub na świecie i chcesz, aby towarzyszyła Ci za każdym razem, gdy sięgniesz po album ze zdjęciami? Niezależnie od powodu, dla którego wybraliście lokalizację poza krajem - pojadę z moim aparatem, by stworzyć najpiękniejsze obrazy opowiadające o Waszej miłości. Dokładam wszelkich starań, aby pary podczas sesji zdjęciowej kojarzyły wspólną podróż z dobrą zabawą podczas godzin spędzonych przed obiektywem.

Proponuję Wam niepowtarzalną sesję ślubną w Toskanii, w Wenecji, we Florencji, w Rzymie, w Paryżu lub w dowolnym innym wymarzoną miejscu na świecie.

Sesja ślubna za granicą

Jako profesjonalny fotograf ślubny, do swojej pracy podchodzę z największym zaangażowaniem. Uwiecznianie najważniejszych momentów i tworzenie pięknych historii za pomocą aparatu to moja pasja, dlatego dojazd do wybranej przez Ciebie lokalizacji nie stanowi dla mnie problemu. Moje wieloletnie doświadczenie w branży fotografii ślubnej oraz elastyczne podejście do oczekiwań Klientów sprawiają, że współpraca ze mną jest przygodą, którą wieńczy wspaniała sesja ślubna - również ta zrealizowana za granicą. Jeśli jesteś zainteresowany ofertą pleneru ślubnego, reportażu ślubnego bądź sesji narzeczeńskiej poza granicami kraju, napisz do mnie! Ustalimy wszystkie szczegóły.

Ile kosztuje sesja ślubna za granicą

Często istnieje przekonanie, że sesja ślubna za granicą wiąże się z bardzo dużymi kosztami. W praktyce jednak, koszty takiej sesji nie muszą odbiegać dużo od sesji zdjęciowej realizowanej w kraju. Rzecz jasna w każdym przypadku cena usługi musi zawierać dodatkowe elementy, jakimi są koszty podróży oraz noclegu, jednakże planując sesję ślubną z odpowiednim wyprzedzeniem, koszty takie można znacznie zminimalizować. Obecnie wiele linii lotniczych oferuje dużo niższe ceny np. kupując bilety znacznie wcześniej. Często również zdarzają się specjalne okazje typu „drugi bilet za darmo” czy też znaczna obniżka cen w określonym przedziale czasu. Analogicznie, decydując się dużo wcześniej na rezerwację miejsca noclegowego można liczyć na bardzo atrakcyjne ceny. Wystarczy więc odpowiednio wcześnie znaleźć fotografa ślubnego i wspólnie ustalić termin sesji, co pozwoli zoptymalizować koszty takiej sesji.

Ile czasu trwa zagraniczna sesja ślubna

W przypadku sesji ślubnej za granicą nie limituję czasu jej trwania w trakcie jednego dnia i cały ten dzień poświęcam dla Was. Jak ten czas wykorzystamy zależy głównie od Was – od Waszych planów i marzeń, jak również od Waszej kondycji, bo sesja ślubna w plenerze zawsze wiąże się z pewnym wysiłkiem fizycznym, choćby ze względu na potrzebę noszenia strojów ślubnych. W każdym przypadku, zawsze uwzględniając Wasze preferencje, staram się na etapie planowania podpowiadać Wam jakie są możliwości i potencjał danego miejsca, aby jak najlepiej zrealizować sesję zdjęciową i najefektywniej wykorzystać nasz czas.

Sesja ślubna za granicą - jak się przygotować

Sesja ślubna za granicą przebiega bardzo podobnie do sesji realizowanej w kraju, jednakże w tym pierwszym przypadku, zawsze proponuję wykorzystanie całego dostępnego nam czasu, co ma rzecz jasna swoje wymagania. W czasie dłuższej sesji zawsze musi się znaleźć czas na odpoczynek i posiłek, więc warto to przewidzieć w planie sesji, aby w pewnym momencie móc przysiąść na nieco dłużej w którejś z lokalnych restauracji i posmakować lokalnych specjalności. Jest to też świetny czas, aby skomentować sobie to co zostało już zrealizowane i porozmawiać o kolejnych etapach. To zaś o co warto zadbać podczas samej sesji, to odpowiednie i wygodne obuwie – bo sesja ślubna to przede wszystkim ruch i przemieszczanie się. Zdecydowanie nie warto zabierać ze sobą dodatkowego obuwia z celem jego zmiany podczas samych zdjęć, gdyż noszenie jakichkolwiek dodatkowych rzeczy jest zawsze sporym obciążeniem. Wyjątek stanowią napoje, których zapas w każdym przypadku należy mieć ze sobą.

Daną sesję możemy też podzielić na dwie nieco odrębne części – poranną oraz popołudniowo-wieczorną. Pozwala to wykorzystać najciekawsze światło – jasnego poranka oraz późno popołudniowej złotej godziny. Część środkowa dnia może wtedy służyć odpoczynkowi i przygotowaniu się do ciągu dalszego.

Plan sesji ślubnej za granicą

Moje przygotowania do sesji ślubnej za granicą zależą ściśle od miejsca, w które się wybieramy, jak również od pory roku i pogody panującej w takim miejscu. Inaczej będą wyglądały przygotowania do miejsca, które znam już bardzo dobrze (jak Wenecja czy Florencja), a inaczej w przypadku miejsca, w którym będę po raz pierwszy. W każdym przypadku zależy mi, aby zdjęcia które powstaną były oryginalne i nie były powieleniem pomysłów innych fotografów. Dlatego też, w przypadku zupełnie nowych miejsc zawsze przeprowadzam najpierw wirtualny rekonesans sprawdzając jakie miejsca są tam najbardziej atrakcyjne oraz, z wykorzystaniem specjalnej aplikacji, weryfikuję jaka pora dnia jest dla danego miejsca najkorzystniejsza, ze względu na światło – czyli położenie słońca w dniu sesji. W oparciu o te dane oraz odległości pomiędzy poszczególnymi miejscami robię plan definiujący, w jakiej kolejności odwiedzać poszczególne miejsca. Jeśli nasz plan przewiduje wcześniejsze przybycie do naszej lokalizacji, wówczas dodatkowo weryfikuję mój plan odwiedzając zaplanowane miejsca bezpośrednio, aby poznać ich specyfikę. Taki uporządkowany plan oczywiście bardzo pomaga, jakkolwiek w każdym przypadku musi się znaleźć również możliwość sporej dawki improwizacji, bo zdarzenia niezaplanowane zawsze świetnie wzbogacają i urozmaicają rejestrowane obrazy, a Wasz czas spędzony przed obiektywem musi być również dobrą zabawą.