top of page

Fotograf ślubny Warszawa

Logo - fotograf ślubny Fotosceny

Jeśli szukasz fotografa ślubnego w Warszawie lub okolicach, który potrafi w sposób oryginalny i nietuzinkowy uwiecznić ten jeden z najważniejszych dni w życiu, to trafiłeś w dobre miejsce. Nazywam się Tomasz Budzyński - jestem profesjonalnym fotografem ślubnym w Fotosceny. Zrealizuję dla Ciebie fotograficzną sesję narzeczeńską, reportaż ślubny z ceremonii i przyjęcia, jak również sesję ślubną w plenerze. Realizowane przeze mnie zdęcia zdjęcia ślubne są naturalne, pełne emocji i dynamiki, obrazujące ulotne chwile i naturalny klimat fotografowanych scen. Jeśli zależy Ci na ujęciach naturalnych, niereżyserowanych, z nutą kreatywności - zapraszam!

Dowiedz się więcej o mnie

Sesja ślubna Fotosceny - portret pary młodej w plenerze

Fotografia ślubna - Warszawa

Warszawa jest bardzo oryginalnym miejscem na sesję ślubną, stanowiącym bardzo duży potencjał dla fotografii i zdecydowanie każdy znajdzie tutaj klimat najbardziej odpowiadający swojemu gustowi. W zależności od upodobań pary młodej, możemy do naszej sesji wykorzystać tło zabytkowej architektury Starego Miasta oraz pięknych ogrodów Zamku Królewskiego. Oryginalnym tłem, chociaż diametralnie odmiennym w charakterze, może może się okazać nowoczesna architektura biurowców w dzielnicach z centrami biznesowymi, gdzie promienie słońca obijając się w szklanych taflach okien biurowców potrafią stworzyć wyjątkowe sceny. Pomimo iż Warszawa jest wielką aglomeracją miejską - z łatwością można tutaj znaleźć miejsca naturalne i pełne zieleni - sprzyja temu duża liczba ogrodów jak również łatwo dostępnych terenów nad Wisłą - czy to będzie po jej lewej stronie -  bardziej uporządkowanej, z pasem nadwiślańskich bulwarów, czy po stronie prawej - bardziej naturalnej, zadrzewionej i z dużą ilością malowniczych łąk. Na terenie Warszawy, możliwości na fotograficzną sesję ślubną czy narzeczeńską jest bardzo wiele, dlatego w trakcie planowania takiej sesji kluczowe jest, aby wybrać takie miejsca, które swoim charakterem i potencjałem będą oczekiwaniom pary młodej i jej preferencjom. Doświadczony fotograf ślubny z Warszawy potrafi najlepiej podpowiedzieć młodej parze, które miejsca oferują konkretne walory w zależności od pory roku oraz podpowiedzieć jaka pora dnia będzie najlepsza dla danego miejsca. W zależności od czasu jaki para młoda może przeznaczyć na sesję ślubną, warto rozważyć więcej niż jedno miejsce na zdjęcia i odpowiednio rozplanować ich kolejność, aby najefektywniej wykorzystać walory światła naturalnego oraz zapewnić, aby cała sesja była jak najmniej męcząca fizycznie.

Sesja ślubna w Warszawie - para młoda w samochodzie przed pałacem ślubów

Moim miejscem jest Warszawa, ale jako fotograf ślubny z przyjemnością ruszam w dowolne miejsce - czy to w Warszawie, gdzieś w Polsce czy na świecie - bo podróże, to obok fotografii ślubnej, druga moja pasja - pasja odwiedzania nowych miejsc, spotykania nowych ludzi i poznawania nowych zwyczajów. Warszawa i jej okolice jest dla fotografii ślubnej miejscem bardo atrakcyjnym, z zarówno bardzo bogatym zapleczem do organizowania przyjęć weselnych, jak i szerokim potencjałem do realizacji sesji plenerowych. Aby wykorzystać ten potencjał, konieczne jest znalezienie dobrego fotografa, który zna wszystkie zakamarki i atrakcyjne miejsca w okolicy, oraz potrafi efektywnie poruszać się, aby jak najlepiej wykorzystać czas dedykowany na sesję ślubną.

Dobry fotograf ślubny pracujący w mieście Warszawa doskonale wie jak najlepiej wykorzystać potencjał i walory tego miejsca, jak uchwycić unikalne emocje, uczucia i indywidualny charakter fotografowanych bohaterów. Realizując reportaż ślubny zawsze pracuję dyskretnie, być jak najmniej zauważonym i nie ingerować w toczące się wydarzenia i sytuacje. Staram się, aby rejestrowane przeze mnie zdjęcia były naturalne, a tam gdzie trzeba umiejętnie wzmocnione nutą kreatywności.

Sesja ślubna - portret pary młodej w ogrodzie Saskim

Dobry fotograf na ślub w Warszawie
na co zwrócić uwagę

Jak rozpoznać czy dany fotograf ślubny ma wymagane umiejętności i doświadczenie? Przy rozpatrywaniu należy zwrócić uwagę na szereg kwestii. Dobry fotograf to dobre portfolio, ale także pozytywne opinie innych klientów, dla których rozpatrywany fotograf zrealizował sesję - kluczowe są przy tym nie tylko parametry ilościowe, ale przede wszystkim jakościowe. Konieczne jest zwrócenie uwag na to, czy potrafi uchwycić unikalne emocje i charakter fotografowanych osób oraz wydarzeń, czy wyróżnia się poczuciem estetyki, wrażliwością, a także sporą dozą kreatywności i zapału. Czy fotograf radzi sobie z każdym rodzajem oświetlenia i czy potrafi się odnaleźć w każdych okolicznościach. Czy styl jakim posługuje się fotograf pasuje do oczekiwań pary młodej. Jak radzi sobie przy realizacji zdjęć pozowanych, a także swobodnych czy reportażowych, statycznych i dynamicznych.

Kluczowym elementem wyboru fotografa ślubnego jest także łatwość współpracy z nim, jak bardzo jest otwarty na propozycje i potrzeby pary młodej. Pierwsze spotkanie z fotografem, które zawsze proponuję juz na samym początku współpracy, bardzo pomaga w tym kierunku - możliwość bezpośredniej rozmowy jest okazją do zadawania wszelkich pytań, upewniania się co do jego kompetencji i stylu, oraz omówienia wszystkich kluczowych kwestii i rzecz jasna szczegółowej oferty fotografii ślubnej.

Jeżeli szukacie w Warszawie profesjonalnego fotografa na swój ślub, zapraszam Was do kontaktu ze mną. Bazując na Waszych oczekiwaniach, potrzebach i pomysłach Wspólnie ustalimy najlepszy plan działania tak, aby powstały zdjęcia pozwalająca z ogromną przyjemnością wracać do tych najważniejszych dla Was chwil.

Sesja ślubna Fotosceny - portret młodej pary w plenerze

Wynajęcie dobrego fotografa ślubnego w Warszawie, to mówiąc językiem biznesowym - rodzaj inwestycji i warto zadbać o to, by ta inwestycja była jak najlepiej ulokowana, zapewniając, że zdjęcia które otrzymacie będą  zawsze równie silnie i wiernie wywoływać uczucia i emocje z tego najważniejszego dla Was dnia. Portfolio fotografa ślubnego to bardzo wygodny i jednoznaczny sposób, aby przekonać się jaki styl reprezentuje fotograf, jakie są jego umiejętności pracy w różnych warunkach, czy radzi sobie równie dobrze przy sesji plenerowej jak i przy fotoreportażu. Poza samym portfolio ślubnym, które w sposób przekrojowy prezentuje najlepsze zdjęcia, warto również zapoznać się z przykładami realizacji pełnych sesji, które opowiadają dłuższe historie - od przygotowań ślubnych i błogosławieństwa rodziców, poprzez ceremonię ślubną, po przyjęcie weselne i sesję poślubną.

Kolaż portretów ślubnych - zdjęcia ślubne z sesji ślubnych w Warszawie - Fotosceny

Wasze sesje ślubne i narzeczeńskie w Warszawie i innych miastach
na moim blogu

Więcej Waszych historii ślubnych znajdziecie na Blogu

Warszawa i okolice
to ciekawe miejsce na sesję

Jako profesjonalny fotograf ślubny, miasto Warszawę polecam zdecydowanie ze względu na duży jego potencjał, dużą różnorodność i urok wielu zakątków, w których można zrealizować piękne i oryginalne zdjęcia. Zapraszam do zapoznania się z poniższymi przykładami bardzo ciekawych miejsc do sesji ślubnych w Warszawie i okolicach:

Bulwary Wiślane w Warszawie są to tereny zlokalizowane na lewym brzegu Wisły. Jest to miejsce z pięknym widokiem na rzekę, na nowoczesne budowle jak Centrum Nauki Kopernik, na Zamek Królewski i kamieniczki Starówki, a także a tonący w zieleni prawy brzeg Wisły. Na bulwarach czekają altany z leżakami, kamienne ławy oraz siedziska z konarów drzew. Jest także punkt widokowy i mini plaża z wiklinowymi koszami, stylowe drzewka oraz różnego rodzaju krzewy i misternie nasadzone kępy wysokich traw. Jest to miejsce bardzo urokliwe, a złota poświata przed zachodem słońca tworzy piękne oświetlenie do klimatycznych zdjęć ślubnych.

Ogrody BUW - to atrakcyjne miejsce, gdzie na szczególną uwagę zasługuje m.in. zielony ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, będący jednym z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie. Ogród składa się z dwóch części: górnej i dolnej, gdzie główną atrakcję stanowią staw, fontanna oraz granitowe rzeźby Ryszarda Stryjeckiego z cyklu Szkic sytuacyjny, nawiązujące do motywów kosmologicznych. Z dachu rozpościera się panoramę miasta i widok na Wisłę oraz bogactwo roślin zestawionych według kolorystycznych dominant - złotej, srebrnej i karminowej. Obszary ogrodu połączone są kładkami, ścieżkami, mostkami i pergolami, na których rosną winorośle, hortensje i powojniki. Jest to piękne i atrakcyjne miejsce na zdjęcia ślubne, położone tuż obok Bulwarów Wiślanych, co pozwala zaplanować sesję ślubną co najmniej na kilka godzin. Na terenie BUW odbywają się cyklicznie koncerty i spotkania, więc warto upewnić się z odpowiednim wyprzedzeniem, czy w wybranym dniu nie jest zaplanowana w tym miejscu któraś z imprez.

Kompleks parkowo-pałacowy w Wilanowie - to imponujące miejsce, którego wystrój i aranżacja stanowi świetne tło do zdjęć ślubnych. Rozległy barokowy ogród, staw, alejki ze szpalerami uformowanych roślin, liczne rzeźby i altanki stanowią świetny potencjał dla fotografa ślubnego. Miejsce to jest bardzo atrakcyjne turystycznie, co koniecznie należy wziąć pod uwagę planując sesję na konkretny dzień i godziny, aby uniknąć uciążliwości innych osób w kadrze.

Warszawska Starówka - położona w samym sercu Warszawy, z wąskimi uliczkami, malowniczymi elewacjami kamieniczek i wieloma zakamarkami stanowi urokliwe tło do zdjęć. Blisko stąd do ogrodów królewskich, bulwarów wiślanych, Ogrodu Saskiego czy Ogrodu Krasińskich. 

Nadwiślańskie łachy i plaże - to naturalne elementy mazowieckiego krajobrazu, których bardzo wiele znajdziemy wzdłuż Wisły. Bardzo blisko Warszawy położone jest miejsce, które bardziej przypomina karaibskie plaże niż wiślane widoki, do których jesteśmy przyzwyczajeni - jest to plaża Ciszyca. Wieczorna sesja ślubna w takim miejscu daje szczególnie atrakcyjne efekty wizualne. Nieopodal punktu przeprawy promowej, ok 200-300 metrów w stronę Warszawy, znajdziemy mniejsze wyspy. Nie ma tu już plaż, ale są malownicze wiślane brzegi, dające okazję wykonania klimatycznych fotografii na tle Wisły.

DSC_1032-io.jpg

Kampinos - położony niedaleko Warszawy Park Narodowy jest ogromnym i bardzo urozmaiconym kompleksem leśnym. Charakterystyczne są tu śródlądowe zespoły wydmowe pokryte lasami, między którymi znajdują się duże obszary bagien porośnięte drzewostanami olszowymi. Fragmenty lasu i łąk mają charakter zbliżony do naturalnego - mogą być pięknym miejscem do zdjęć ślubnych i to niezależnie od pory roku.

Zespół pałacowo-parkowy w Młochowie - to zabytkowy kompleks składający się z pięknego, rozłożystego parku oraz zabytkowego pałacu i oranżerii. Największym atutem pałacu jest jego wtopienie w przyrodę. Ze schodów przed wejściem rozpościera się widok na wielką nieregularną polanę otoczoną drzewami ze stawami parkowymi w perspektywie. Połączone kanałami stawy otoczone są parkiem ze starymi alejami. Most arkadowy z cegły, wyspy ze starodrzewem urozmaicają krajobraz. Z parku można przejść aleją aż do Lasu Młochowskiego. Kompleks ten jest świetnym miejscem na sesję ślubną również dlatego, iż nie znajdziemy w nim tak wielu turystów i spacerowiczów jak w Łazienkach Królewskich w Warszawie, co daje dużą swobodę przy realizacji zdjęć.

Romantyczny Park Arkadia w Nieborowie - to miejsce, które każdego potrafi zachwycić swą różnorodnością. Spacerując szerokimi alejkami można co raz natknąć się na budowle i inne obiekty  nazwami nawiązujące do starożytności - Świątynia Diany, Cyrk i Amfiteatr, Grota Sybilli, Dom Arcykapłana czy Akwedukt brzmią tajemniczo i intrygująco, tak również wyglądają w ciepłym letnim świetle. Ten park obfituje w bardzo dużą liczbę zakamarków i malowniczych budowli oraz pozostałości architektonicznych wyglądających atrakcyjnie na zdjęciach ślubnych.​

DSC_1058-io.jpg

Grójeckie sady - to fantastyczna okazja na sesję ślubną wśród szpalerów jabłoni. To miejsce pełne uroku zwłaszcza o dwóch porach roku - na wiosnę, bielejące gąszczem białych kwiatów, oraz na jesieni - bajecznie kolorowe, z tysiącami czerwonych owoców. Miejsce konieczne do rozważenia, zarówno do fotografii ślubnej w naturalnym stylu jak i nieco fantazyjnej, inscenizowanej w formie romantycznego pikniku wśród jabłoni.

Lawendowa dolina - są to najbliższe Warszawie pole lawendy to Pod Skowronkami w Korabiewicach. Lawenda jest niezwykle urokliwa i inspirująca, dostarczając ogromnej ilości pomysłów na zdjęcia ślubne.

W zależności od oświetlenia, kwiaty lawendy zyskują różny odcień, zmieniając fotografowaną scenę od fioletu aż po delikatny błękit. Lawenda w okresie kwitnienia to oczywiście cudowny zapach, który roztacza się na całym obszarze lawendowej plantacji - ten zapach wraz z widokiem olbrzymich połaci fioletu, stwarza świetne warunki do romantycznych scen, bez konieczności odbywania dalekich podróży do Prowansji czy Toskanii.

Wrzosowiska w Mostówce - to leśny teren z olbrzymi połaciami wrzosów ciągnących się tutaj kilometrami - to jedno z największych fioletowych pól w Polsce. Wrzosy ciągną się po horyzont, co jest naprawdę niesamowitym widokiem. Dodatkowym urozmaiceniem jest tutaj charakterystyczny pas wzniesień wydmowych, przypominających wzniesienia znane z Gór Łańcuchowych w okolicach Mińska. Cały teren pokryty jest dodatkowo brzozowymi i sosnowymi zagajnikami. Wrzosowisko w pełnym rozkwicie jest też doskonałym miejscem na niesztampową sesję fotograficzną. Zdjęcia ślubne zrobione tu wyglądają zjawiskowo praktycznie o każdej porze dnia, jednakże decydując się na sesję ślubna tutaj warto zaplanować ją w takim czasie, aby wykorzystać wieczorną złotą godzinę, która swym kolorem w specjalny sposób podkreśla urok miejsca i urozmaica rejestrowane sceny. Wrzosy w całej swej okazałości rozkwitają na przełomie września i października, dlatego warto z pewnym wyprzedzeniem zaplanować sobie wypad w to miejsce, rezerwując na sesję co najmniej kilka godzin. Dobry fotograf ślubny powinien umiejętnie rozplanować scenariusz sesji, aby jak najefektywniej wykorzystać różne zakątki tego miejsca i światło.

Sesja ślubna - portret pary młodej w ogrodach Zamku Królewskiego
bottom of page