top of page

Fotograf ślubny Wenecja

Logo - fotograf ślubny Fotosceny

Ślub i wesele to niezwykłe wydarzenie w życiu każdej pary zakochanych, które nie może się odbyć bez dobrego fotografa ślubnego. Nieodzowną pamiątką z tego dnia wyjątkowe zdjęcia z perfekcyjnie wykonanej sesji ślubnej. Realizacja fotografii ślubnej jest moją pasją i do każdego zlecenia zawsze podchodzę indywidualnie, gwarantując profesjonalnie wykonanych zdjęć zarówno podczas sesji narzeczeńskiej, sesji ślubnej, jak i fotoreportażu z ceremonii ślubnej i przyjęcia weselnego.

Jako fotograf ślubny w Wenecji potrafię być również przewodnikiem po tym niezwykłym mieście. Znam jego zdumiewającą historię i wiele sekretów, oraz wiem gdzie znaleźć wyjątkowe zakątki i dobre światło do zdjęć, o każdej porze dnia.

Dowiedz się więcej o mnie

Fotografia ślubna - Wenecja

Wenecja jest miastem niezwykłym - położenie na lagunie, z ogromną ilością kanałów, z całą siecią wąskich uliczek i wysokich ścian domów powoduje, że niemal w każdym miejscu światło odbija się od tafli wody, tworząc refleksy i oświetlając ciemniejsze zakamarki. Jest miastem, które praktycznie od setek lat się nie zmienia, stare budowle są co najwyżej remontowane, a nowych nie przybywa. Wszystko to sprawia, że miasto to jest wspaniałym, gotowym tłem między innymi do sesji fotograficznych i w każdym jego zakamarku można znaleść wyjątkowe miejsca na zdjęcia ślubne, o każdej porze dnia.

Jako fotograf ślubny z przyjemnością podejmuję się realizacji sesji w tym mieście, za każdym razem jest to fantastyczne doświadczenie i przygoda. W mojej fotografii ślubnej bardzo istotnym elementem jest estetyka i szczególną wagę przykładam do tego, aby kompozycja i oświetlenie odpowiednio podkreślały klimat i specyfikę danej chwili. Fotografia ślubna w Wenecji jest moją pasją.

Sesja ślubna w Wenecji - portret pary młodej na moście

Obok fotografii ślubnej, drugą moją pasją są podróże, to moja pasja spotykania nowych ludzi, poznawania innych kultury, języków, inna kuchni, zapachów i charakterystycznego dla danego miejsca światła. Podróż w dowolny zakątek świata, kiedy mogę Wam towarzyszyć jako fotograf ślubny, to szczególnie atrakcyjne połączenie moich zainteresowań - niezależnie czy wybierzecie ciepłą kameralną ceremonię ślubną na plaży, pełny fotoreportaż ślubny, krótki elopement czy też sesję narzeczeńską.

Moje miejsce to Warszawa, ale jestem dla Was dostępny praktycznie wszędzie - czy to będzie Wenecja, Florencja, Rzym, Paryż, Kopenhaga, czy też jakikolwiek inny zakątek w Polsce czy na świecie.

Sesja ślubna w Wenecji - portret pary młodej wieczorem

Dobry fotograf na sesję ślubną w Wenecji

Po czym poznać umiejętności i doświadczenie fotografa? Rzecz jasna jest parę wymiarów na które należy zwrócić uwagę i sprawdzić wybierając swojego Fotografa. Oczywistą sprawą jest jego portfolio przykładowych zdjęć ze zrealizowanych sesji - to po nich widać jakim stylem posługuje się fotograf i czy ten styl pasuje do oczekiwań pary młodej. Czy potrafi uchwycić unikalne emocje i charakter fotografowanych osób oraz wydarzeń. Jak fotograf radzi sobie z różnego rodzaju oświetleniem, jak wyglądają zdjęcia w pełnym słońcu, jak w przypadku światła stonowanego, jak wykorzystuje pastelowe oświetlenie wczesnego poranka lub ciepłą poświatę złotej godziny. Istotnym elementem jest kompozycja realizowanych zdjęć, dobre radzenie sobie zarówno przy zdjęciach pozowanych jak i swobodnych czy reportażowych, statycznych i dynamicznych.

Istotnym elementem przy sesjach w Wenecji jest znajomość samego miasta, jego architektury, sposobu efektywnego poruszania się po tym mieście, no i oczywiście znajomość atrakcyjnych i oryginalnych miejsc, mogących stanowić wyjątkowe tło do realizowanych zdjęć, z dala od zatłoczonych atrakcji turystycznych. Tym co niezmiernie się tutaj przydaje jest również znajomość języka włoskiego, który zdecydowanie szerzej otwiera możliwości przy komunikacji z miejscową ludnością, czy to przy wynajmowaniu gondoli i specjalnych życzeń podczas rejsu, czy przy organizowaniu wstępu do miejsc, często prywatnych czy też ogólnie niedostępnych dla zwykłych zwiedzających.

Kluczowym aspektem wyboru fotografa ślubnego jest także łatwość współpracy z nim, jego otwartość na potrzeby i propozycje narzeczonych czy pary młodej, pomysłowość i kreatywność. Pierwsze spotkanie z fotografem, do którego zawsze namawiam, bardzo pomaga w tym kierunku - możliwość bezpośredniej rozmowy jest okazją do zadawania wszelkich pytań, upewniania się co do jego kompetencji i stylu.

Kolaż portretów ślubnych - zdjęcia ślubne z sesji ślubnych w Wenecji - Fotosceny

Wasze narzeczeńskie i ślubne
sesje w Wenecji

Więcej Waszych historii ślubnych znajdziecie na Blogu

Czy Wenecja to dobre miejsce na sesję ślubną?

Moich ulubionych miejsc mam bardzo wiele, ale gdybym miał wybrać jedno, to byłaby Wenecja. To miejsce jest wyjątkowe z wielu powodów. O Wenecji często się mówi, iż można ją tylko albo kochać, albo nienawidzić. Moje przekonanie jest nieco inne inne - według mnie albo się ją kocha, albo się jej nie zna. Jest to piękne, zabytkowe i praktycznie niezmienne od paru wieków miasto, z niebywale oryginalną architekturą. Często się mówi, że Wenecja ma bardzo dużo kanałów, ale perspektywa jest zgoła inna - to miasto położone jest na 118 wyspach połączonych 400 mostami, a kanały to po prostu woda opływająca owe wyspy. Niezależnie jednak od perspektywy, to miasto jest fenomenalnym tłem do sesji fotograficznych i filmowych. W jakąkolwiek stronę by się nie udać, wszędzie znajdziemy oryginalne miejsca i ciekawe zakamarki, zaś refleksy światła odbitego od tafli wody, w każdym miejscu i o każdej porze tworzą gotowe oświetlenie - w dzień od słońca, wieczorem od latarni. Wszędobylska woda odbijając promienie słońca powoduje, że światło dosłownie ślizga się po ścianach wysokich budynków, tworząc jedyną w swoim rodzaju grę światłocieni. A gdy jest mgła - jest majestatycznie. A gdy kropi deszcz - jest nostalgicznie. A gdy przychodzi 'aqua alta' klimat robi się niepowtarzalny.

To wszystko sprawia, że dla par młodych Wenecja to świetne miejsce na śluby, sesje poślubne, sesje plenerowe, elopementy czy sesje narzeczeńskie. Zdjęcia ślubne jakie tu powstają mają cudny charakter i światło. Miasto tworzy genialne tło dla ślubnych kreacji, zdecydowanie akcentując urodę par i piękno sukni ślubnych. To miejsce ma niewyczerpany potencjał i mało kto wie, że wystarczy odejść zaledwie parę kroków od głównych atrakcji turystycznych, aby mieć na wyłączność wyjątkową scenę i światło.

Jako fotograf ślubny jestem gotów w każdej chwili wybrać się do Wenecji, aby zrealizować Waszą sesję ślubną, narzeczeńską, czy też rocznicową.

Fotograf na ślub Wenecja

Sesja ślubna w Wenecji - portret panny młodej
bottom of page