top of page

Jeśli zastanawiasz się na wyborem fotografa ślubnego w Gdańsku lub okolicach, potrafiącego uchwycić Wasze najważniejsze chwile w sposób spontaniczny, ale też kreatywny i oryginalny - zapraszam do zapoznania się z moją ofertą. Nazywam się Tomasz Budzyński i pod marką Fotosceny realizuję profesjonalną fotografię ślubną obejmującą sesję narzeczeńską, pełny reportaż ślubny z ceremonii i przyjęcia, jak również sesję ślubną w plenerze. Moją filozofią jest tworzenie obrazów pełnych emocji i dynamiki, zapamiętanie ulotnych chwil i naturalnego klimatu fotografowanych scen.

Dowiedz się więcej o mnie

Sesja ślubna w Gdańsku, portret pary młodej

Sesja ślubna w Gdańsku

Miasto Gdańsk, jego stare miasto z pięknymi zdobionymi kamieniczkami, słynna stocznia gdańska, Wyspa Spichrzów z modernistyczną architekturą, położony niedaleko klimatyczny Sopot czy w końcu wybrzeże morskie pięknymi klifami w okolicy Orłowa, plażami i wydmami - to niezwykle atrakcyjne miejsca, stanowiące świetny potencjał jako tło do fotografii ślubnej, gdzie praktycznie każda para znajdzie tu swoje ulubione klimaty. Jako fotograf ślubny bardzo chętnie podejmuję się realizacji reportażu czy sesji ślubnej na terenie Gdańska i w jego okolicach. Konkretne miejsce realizacji sesji zawsze zależy od mojej pary, w zależności od tego czy jako tło zdjęć ślubnych moi klienci preferują tereny zielone, uroczą zabudowę zabytkową gdańskich kamieniczek, architekturę modernistyczną, otwarte i naturalne przestrzenie nad morzem czy też industrialne klimaty i infrastrukturę stoczni gdańskiej. W każdym przypadku, planując wspólnie naszą sesję, proponuję spędzenie wspólnie nieco więcej czasu i ujęcie w planie sesji ślubnej co najmniej kilku sąsiadujących ze sobą miejsc, aby wykorzystać ich potencjał i wnieść więcej urozmaicenia do fotografowanych scen.

Sesja ślubna w Gdańsku, portret panny młodej nad morzem

Dlaczego warto skorzystać z mojej oferty fotografii ślubnej?

Praca jaką wykonuję kierowana jest moją pasją – do obrazów, świata, ludzi. Uważam, że praca i pasja, to najlepsze z możliwych połączeń – buduje najsilniejsze zaangażowanie, które z kolei przekłada się na wynik pracy, a zadowolenie klienta z końcowego efektu, to dla mnie największa satysfakcja w pracy fotografa ślubnego.

Czym wyróżnia się moja oferta ślubna?
Nie ograniczam się wyłącznie do konkretnych sztampowych rozwiązań, ścieżek, stylów pracy czy wykorzystywanych technik. Daje mi to ogromną swobodę w dostosowaniu oferty do indywidualnych potrzeb klienta, pozwalając przy tym na bardzo dużą kreatywność i wykorzystanie w pełni całego mojego doświadczenia. W każdym przypadku stosuję rozwiązania, zdobyte w różnych obszarach fotografii, dążąc do tego, aby tworzone przeze mnie obrazy były oryginalne, indywidualne i nieszablonowe.

Czy wymagane jest wcześniejsze spotkanie z fotografem ślubnym?

To najlepsza okazja do wzajemnego poznania się, omówienia wszelkich szczegółów, oczekiwań i możliwości, zapoznania się bezpośrednio z portfolio, stylem, osobowością fotografa, przedstawienia swoich pomysłów, omówienie scenariuszy. Fotograf ślubny będzie Wam towarzyszył przez kilka - kilkanaście najważniejszych godzin Waszego życia - budowa ciepłych i efektywnych relacji od samego początku, jest zdecydowanie istotna.

Co najbardziej lubię w swojej pracy fotografa ślubnego?
Najbardziej ze wszystkiego chyba lubię zmienność - to, że każdy fotoreportaż czy sesja są inne, bo inni są ludzie, miejsce, czas czy choćby pogoda. Bardzo lubię improwizowanie i traktowanie pracy jak przygody, kiedy klienci znakomicie się bawią – niezależnie czy jest to przyjęcie ślubne czy sesja ślubna w plenerze, najważniejszy jest luz i świetna zabawa. Bardzo lubię łączenie pracy z podróżami, realizację sesji w nowych miejscach i warunkach. Ale nade wszystko lubię pracę z ludźmi – lubię czuć, że trzymając aparat jestem bardziej kimś dobrze znanym, z kim ludzie dobrze się czują i bawią, niż osobą kompletnie obcą. Kiedy wszyscy są na ludzie i nie pozują – uwielbiam utrwalać naturalne emocje i zachowania.

Sesja narzeczeńska w Gdańsku, portret narzeczonych

Reportaż ślubny w Gdańsku

To co dla mnie ważne w mojej pracy fotografa ślubnego, to Wasze uczucia i możliwość fotografowania ich swobodnie, bez ograniczeń i skrępowania.

Sfera fotografii jest jednocześnie moją pasją, pracą i sztuką. Mój styl fotografowania to dynamiczny reportaż, ale też bardzo często sięgam po kreatywny portret, gdy tylko miejsce, pogoda czy światło stwarza szansę na stworzenie obrazów unikalnych. Równie swobodnie czuję się fotografując z wykorzystaniem jako tło architektury miejskiej Trójmiasta, terenów zielonych czy też przestrzeni otwartych - jak nadmorskie plaże i malownicze wydmy. Jednym z tego rodzaju ulubionych moich miejsc, nie tylko zawodowo, jest Wyspa Sobieszewska położona w odległości 20 kilometrów od Gdańska. Jest to piękny, spokojny i naturalny teren, z uroczą plażą i malowniczymi wydmami. Mimo bliskości Gdańska, miejsce to nie jest nadal poza typową turystyczną presją, co sprzyja zachowaniu jego naturalnego charakteru i pięknej przyrody. Obecności wielu gatunków ptaków morskich sprzyja rezerwat Ptasi Raj, zaś w przyległych wodach Bałtyku i w wodach ujścia Wisły bardzo dobrze czują się foki. Miejscami przypomina to wręcz dziewiczy teren, a pobliskie lasy sosnowe stanowią dodatkowe urozmaicenie sesji zdjęciowych. To wszystko sprawia, że bardzo chętnie wybieram się tutaj z moimi parami - realizowane tu zdjęcia ślubne mają piękny, naturalny klimat praktycznie niezależnie od pory roku.

Sesja ślubna w Gdańsku, portret pary młodej w parku Oliwa
Kolaż portretów ślubnych - zdjęcia ślubne z sesji ślubnych - Fotosceny

Pełny reportaż ślubny na blogu

Więcej pełnych historii ślubnych znajdziecie na Blogu

Moja filozofia jako fotografa ślubnego opiera się na znalezieniu idealnego ujęcia tych najpiękniejszych momentów w Waszym życiu. Dążę do tego, aby w zdjęciach ślubnych uchwycić emocje i spontaniczne sceny w fotoreporterskim stylu, zachowując przy tym dyskrecję i profesjonalne podejście w trakcie ślubnych wydarzeń. Mój styl pracy łączny w sobie polot, technikę i szybkość oraz wysoką dbałość o szczegóły. Potrafię uchwycić każdą chwilę spontaniczności i emocji, ale też doceniam i bardzo chętnie sięgam po pozowany styl fotografowania, który w sposób specjalny uzupełnia zdjęcia reportażowe.

Sesja narzeczeńska w Gdańsku, portret narzeczonych
bottom of page