top of page
  • Zdjęcie autoraTomasz Budzyński · Fotosceny

Sesja fotografii biznesowej

Portret biznesowy · Warszawa

Fotograf biznesowy · Fotosceny


To moja ulubiona forma sesji biznesowych - w plenerze - z wykorzystaniem rzeczywistego tła i naturalnego oświetlenia, choć jak w większości przypadków, doświetlać kreatywnie zawsze warto. Otoczenie nowoczesnych biurowców zawsze bardzo dobrze akcentuje kontekst biznesowy zdjęć, a lekko rozmyta gra świateł i odbić dodaje klimatu.

Praca idzie bardzo przyjemnie i sprawnie, Przemek doskonale wie czego potrzebuje, a wcześniejsza rozmowa pozwoliła zdefiniować wymagania, zaplanować szczegóły i odpowiednio się przygotować. Planując sesję w terenie warto się upewnić, czy na jej przeprowadzenie nie są wymagane zgody od właścicieli takiego miejsca. Ewentualne formalności zdecydowanie warto zawsze załatwić z wyprzedzeniem, aby na planie zdjęciowym uniknąć niepotrzebnego zamieszania i nie ryzykować tym, że sesja może nie dojść do skutku z prozaicznych przyczyn.

Dla nowych miejsc, warto też zrobić wcześniejszy rekonesans, wybrać najlepsze, najbardziej atrakcyjne miejsca oraz odpowiednio dobrać porę dnia dla sesji, zapewniając najlepsze oświetlenie i unikając godzin, w których w danym miejscu jest najtłoczniej.

Zdecydowanie zawsze warto spędzić trochę czasu na wcześniejszej rozmowie z klientem - oprócz zebrania kluczowych informacji nt. oczekiwań, jest to przede wszystkim świetna okazja do wstępnego poznania się, co na późniejszym planie zdecydowanie ułatwia współpracę i wzajemne zrozumienie. Z Przemkiem znaliśmy się już 'chwilę wcześniej' - jego żona Anita Dąbrowska jest bardzo utalentowaną artystką malarką, dla której mam przyjemność realizować dygitalizację jej obrazów. Ale to już inna historia..46 wyświetleń

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


Komentarz oczekuje na moderację

bottom of page