top of page
  • Zdjęcie autoraTomasz Budzyński · Fotosceny

Plenerowa ślubna sesja Ilony i Piotrka

Plenerowa sesja ślubna · W lesie · We wrzosach

Fotograf ślubny · Fotosceny


Każda pora roku ma swoją specyfikę i piękno, ma ją również jesień.. W jeden z ostatnich prawdziwie ciepłych, niemal letnich dni, wybraliśmy się z Iloną i Piotrkiem w plener, na poślubną sesję zdjęciową, do której tłem stały się kolory jesieni. Pogodny wrześniowy dzień, z rozproszonym nieco światłem, bardzo ciekawie podkreślał stonowane barwy - złote liście brzozy i głęboki fiolet wrzosów.

Pogoda bardzo nam sprzyjała, podkreślając urok miejsc, w które trafiliśmy. Początkowo trochę zamglone niebo tworzyło światło stonowane, mocno rozproszone, dające bardzo miły, mało kontrastowy efekt przy zdjęciach w lesie. Później z kolei, gdy trafiliśmy na duże połacie wrzosów, pojawiło się słońce wydobywając przepiękne, głębokie kolory.Prawdę mówiąc, niemal każda pogoda jest dobrym potencjałem do realizacji sesji plenerowej i nawet gdy wydaje się momentami bardzo niesprzyjająca - doświadczony fotograf ślubny potrafi dostrzec jej walory, czy to fotografując w sposób naturalny czy też wplatając swoją kreatywność, aby na przykład dodatkowym oświetleniem uwypuklić walory danego miejsca i sceny. Wymaga to często zabrania ze sobą i dźwigania dodatkowego sprzętu, ale w efekcie końcowym bardzo często okazuje się to bardzo korzystne.

Moje fotograficzne sesje plenerowe trwają zazwyczaj dłużej niż jedna czy dwie godziny, zawsze zachęcam pary do przygotowania się na co najmniej pięć godzin, bo z jednej strony czas na takiej sesji płynie bardzo szybko, z drugiej - więcej czasu to więcej możliwości. Im więcej czasu, tym więcej miejsc możemy odwiedzić w danej okolicy, jak również mamy przez to szansę na różne oświetlenie fotografowanych w plenerze scen. Przykładowo, wybierając się w plener pięć godzin przed zachodem słońca, mamy szansę realizować ślubne zdjęcia plenerowe zarówno przy typowym świetle dziennym, jak i piękną barwą w podczas tzw. złotej godziny.

Dłuższe sesje wymagają naturalnie lepszego przygotowania się również przez Parę Młodą - koniecznie trzeba zabrać ze sobą coś do picia, a także przewidzieć odpoczynek oraz ewentualny posiłek. W zależności od właściwości terenu konieczne jest zabranie ze sobą odpowiedniego obuwia, aby łatwo było przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi miejscami w plenerze. Warto wówczas rozważyć zabranie ze sobą tylko jednej pary butów, która będzie używana przez cały czas sesji plenerowej - unikniemy przez to konieczności uciążliwego noszenia ze sobą dodatkowych toreb z butami i ciągłej konieczności zmiany obuwia. W praktyce, przy sesjach plenerowych noszone obuwie jest słabo bądź w ogóle niewidoczne, zwłaszcza u Panny Młodej - można więc zaplanować specjalne ślubne obuwie plenerowe, w postaci białych/czarnych butów o charakterze bardziej sportowym, bardzo wygodnym w noszeniu i jednocześnie dodającego nuty humoru przy ich eksponowaniu na zdjęciach.

Jeśli ślubna czy narzeczeńska sesja zdjęciowa ma się odbywać w lesie czy też terenach lekko podmokłych/wilgotnych, wówczas koniecznie trzeba pomyśleć o środkach przeciw komarom, które w swoim sezonie potrafią bardzo utrudniać nasze działania, skutecznie zniechęcając do zdjęć często w bardzo atrakcyjnym fotograficznie terenie.

Jest jeszcze całkiem duża liczba innych spraw i kwestii, na które warto zwrócić uwagę, aby jak najlepiej się przygotować i aby sesja była przyjemną, wesołą przygodą, a efekt końcowy wyborny - ale to wszystko dokładnie już omawiamy z moimi parami, w momencie planowania naszej sesji.
92 wyświetlenia0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


Komentarz oczekuje na moderację

bottom of page